درباره ما


درباره شرکت:

این شرکت در حال حاضر تولید کننده انواع نازل های سیلرکاری انواع خودرو می باشد و دارای 8 سال سابقه کار در نمایندگی مرکزی کارخانه تویوتا و همچنین در خودرو سازی سایپا و سایپا یدک که از بزرگترین تولید کننده خودرو در ایران می باشد به مدت 10 سال در قسمت سیلر کاری و موم کاری، این نازل ها به کار رفته است.

 


 

دارای دو ثبت اختراع محصول در ایران :

1.موم کاری کل بدنه خودرو

دارای دو ثبت اختراع در زمینه موم کاری کل بدنه خودرو از سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور جمهوری اسلامی ایران به شماره 0215697 الف/89 به تاریخ18/8/1392 که اختراع این محصول تعداد سیلر کاری در بدنه خودرو را روزانه به طور متوسط 600 تا 700 قطعه در روز افزایش می دهد.

2.طراحی نازل های بدنه خودرو

دارای ثبت اختراع در زمینه طراحی نازل های بدنه خودرو از سازمان ثبت و اسناد و املاک کشور جمهوری اسلامی ایران به شماره 010674 الف/89 به تاریخ28/11/1393 که اختراع این محصول تعداد سیلر کاری در بدنه خودرو را روزانه به طور متوسط 600 تا 700 قطعه در روز افزایش می دهد لذا این نازل ها قابلیت اتصال به تمامی ربات ها را دارا می باشد.

 

 


 

 

انتخاب محصول به عنوان اختراع برتر در کشور کره جنوبی:

در سال nov.2014 این محصول به عنوان اختراع برتر در کشور کره جنوبی شناخته شد و از جناب آقای سیاری به عنوان مخترع برتر تقدیر و تشکر حاصل شد و نیز نشان مخترع برتر سال به ایشان اهدا گردید.

 


 

 

 

دریافت مدال برنز از جشنواره مخترعین آلمان:

 جناب آقای سیاری در کشور آلمان در سال 2015 ماه اکتوبر (October) موفق به دریافت این مدال برنز شدند و اسم ایشان در کتاب مخترعین ثبت شد.

 


 

 

دریافت مدال طلا از کشور سویس و رومانی 

 

جناب آقای سیاری در 13 آوریل سال های 2016 و 2017 به عنوان سفیر علمی از کشور جمهوری اسلامی ایران وارد کشور سوییس شدند و مدال طلا و مدارک زیر را کسب کردند از کشور های سوییس و رومانی.

 

 

 

 


 

دریافت مدال طلا در کشور کره جنوبی و دریافت کاپ از کشور روسیه:

 

 

 

در سال  2017 این محصول به عنوان اختراع برتر در کشور کره جنوبی و روسیه شناخته شد و از جناب آقای سیاری به عنوان مخترع برتر تقدیر و تشکر حاصل شد و نیز دریافت مدال طلا در کشور کره جنوبی و دریافت کاپ از کشور روسیه به ایشان اهدا گردید.

 

 

 

 

 


 

دریافت مدال طلا از کشور کانادا تورنتو 

 

 


 

 


   درباره مخترع و موسس شرکت:

اینجانب اسمائیل سیاری به علت علاقه مندیم به خودرو و بخصوص به قطعات آن و همچنین با توجه به سوابق کاری اینجانب به مدت 8 سال در نمایندگی مرکزی کارخانه تویوتا مشغول بودم و همچنین در خودرو سازی سایپا و سایپا یدک که از بزرگترین تولید کننده خودرو در ایران می باشد به مدت 10 سال در قسمت سیلر کاری و موم کاری آن فعالیت داشته ام.


سوابق کاری:

سیلرکار کل بدنه خودرو در واحد رنگ شرکت سایپا یدک از سال 1381 لغایت 1391 ( به صورت پیمانکاری)
انجام سیلرکاری بدنه خودرو به میزان 600 الی 700 قطعه در روز در شرکت سایپا
سیلرکار و موم کار بدنه خودرو در شرکت ایرتویا مرکزی ( نمایندگی انحصاری تویوتا در ایران) از سال 1386 تا کنون ( به صورت پیمانکاری)

 

 


 

آشنایی با محصول " نازل" مورد استفاده در واحد سیلرکاری رنگ خط تولید بدنه خودرو

از نازل مخصوص برای درزگیری کامل و با کیفیت قطعات تعویضی بدنه و شاسی های خودروها همواره دغدغه مالکین خودرو ها به ویژه خودروهای وارداتی می باشد. معمولاً قطعات بدنه و شاسی ( درب، کاپوت، صندوق و ... ) تعویض شده خودروها به دلیل درزگیری و خارج شدن از حالت فابریک با افت قیمت چشمگیر وکاهش عمر مفید قطعات خودرو و همچنین نفوذ رطوبت و آب به داخل و ایجاد سرو صدا در داخل اتومبیل مواجه می گردند.
محصول نازل مخصوص کمک خواهد کرد تا کلیه عملیات درزگیری به سهولت و با کیفیتی بسیار عالی انجام پذیرد . توسط این محصول عایق بندی صوتی و رطوبتی قطعات بدنه و شاسی خودروهای شاسی بلند و معمولی، سواری و باری، به ویژه خوردوهای مستقردر مناطق شمالی و جنوبی کشور به سهولت و با کیفیتی مناسب ( مشابه قطعات فابریک) انجام می پذیرد.
سیلرکاری به معنی درزگیری قسمت های مختلف خودرو است در این مرحله تمامی درزهایی که زیر، داخل و روی بدنه خودرو وجود دارد توسط سیلر ( موم ) درزگیری می شود. انجام این عملیات نیازمند داشتن ابزار و تجهیزات مناسب ( دستگاه درزگیری) و مهارت لازم می باشد.
در سیلر نمودن قطعات، ابتدا یک سری مواد خمیری شکل به نام " ماستیک "که به منظور پوشش درزها بر روی سطح قطعه پوشیده می شود. بعد از پر شدن لای درزها با خمیر، قطعه در حوضچه آستر وارد می شود. قطعه با یونیزه شدن، تمام آستر را به خودش جذب می نماید( آستر پوشش اولیه ای است که قبل از رنگ زدن روی قطعات بدنه زده می شود). رنگ آستر لزوماً می بایستی متناسب با رنگ قطعه باشد.
جهت محافظت از زنگ زدگی و مقاومت بیشتر کف بدنه خودرو، بدنه از کوره عبور داده می شود و سپس محلول P.V.C بر روی آن پاشیده شده، آنگاه پس از خشک شدن کامل، مرحله پاشش آستر صورت می پذیرد.

بعد از اتمام کار بدنه خودرو آن را به سالنرنگ تحویل داده می شود، دراین سالن ابتدا بدنه خودرو را در حوضچه ای می اندازند تا لایه چربی روی ورقه آهن به طور کامل از بین برود، وقتی چربی از بین رفت و بدنه تمیز شد آن را داخل حوضی انداخته تا بدنه یونیزه شود. از آنجایی که بدنه فلزی است، با یونیزه شدن تبدیل به شیئی می شود که یون هی مختلف را جذب می کند باردار شدن بدنه باعث می شود تمام ذرات رنگی که بعدا به بدنه می زنند، به همه جای آن نفوذ کند.
حال زمان سیلر کاری خودرو می باشد
سیلر کاری خودرو برای قسمت های مختلف بدنه خودرو که درز های گسترده دارد انجام می شود و انجام آن نیاز به مهارت بالای دارد.

• محتویات سیلر
سیلر یک سری مواد خمیر مانند به نام ماستیک روی بدنه مالیده می شود که درزهای مختلف بدنه را می گیرد. زیرا وقتی دو تا ورقه آهن روی هم گذاشته می شود، پنج نقطه جوش دو ورقه را به هم متصل می کند با این حال میان این دو آهن فضای خالی باقی می ماند و برای از بین بردن این فضا با خمیر ماستیک به طور کامل آنها را می پوشانده می شود.
اگر این مرحله انجام نشود موادی چون آب ، ریزگرد ها و .... در آن نفوذ می کند.

بعد از پایان درز گیری بدنه را در حوضچه ی آستر انداخته و از انجایی که بدنه حالت یونیزه گرفته تمام آستر را به خود جذب می کند ( آستر پوشش اولیه ای است که قبلا از رنگ زدن روی بدنه خودرو می زنند) رنگ آستر باید مناسب بارنگ اصلی که بدنه خودرو شود باشد . و بعد از اتمام کار آستربدنه به اتاقک رنگ رفته تا روی بدنه رنگ زده شود.

                                                                 افزایش طول عمر و پیشگیری  از زنگ زدگی ، شاسی و قطعات بدنه خودرو ها